Ndërlidhjet

HANOI


Të paktën 34 punëtorë kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë plagosur kur sot kollapsoi një urë në ndërtim e sipër në jug të Vietnamit. Zyrtarët thanë se rreth 250 veta punonin në urë në kohën e fatkeqësisë.
Ekipet e shpëtimit ende vazhdojnë t'i nxjerrin të mbijetuarit nga rrënojat.
XS
SM
MD
LG