Ndërlidhjet

NJU JORK


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu u ka deklaruar gazetarëve pas takimit, se e ka shtyrë përpara" traktatin për marrëdhënje të mira dhe fqëinjësore me Serbinë si dy shtete sovrane, fatëkeqësishtë Beogradi vazhdonë të jetë i ngurtë në qëndrime. Në anën tjetër kryeministri serb Vojisllav Koshtunica, ka thnë se është pak i dëshpruar me bisedimet e sotme të drejtpërdrejta me Prishtinën." "Më duhet të themë se jam pak i dëshpruar sepse ky është raundi i dytë i bisedimeve në 2 vitet e shkuara. Kam frikë se pala tjetër është e inkurajuar nga disa shtete sidomos nga Shtete e Bashkuara që të mos negociojnë me aqë përkushtim sepse pavarësia atyre do t'ju dhurohet.
XS
SM
MD
LG