Ndërlidhjet

KABUL


Talibanët, kurrë nuk do të negociojnë me qeverinë afgane, perderia në vend të jenë të stacionuara trupat Amerikane dhe ato të NATO-s, citon Asociated press, fjalët e zëdhënësit të Talebanëve Yosuf Ahmadi. Deklarata e Ahmadit, pason atë të kryetarit afgan Hamid Karzai, se është i gatshëm të takohet me liderin e Talibanëve Mulla Omarin, dhe t'u ofroj atyre vend në qeveri në këmbim për paqë.
XS
SM
MD
LG