Ndërlidhjet

KUALA LUMPUR


Po ylli muzikor amerikan, Beyonce Knowles i ka tërhequr planet për ta mbajtur koncertin e saj në Malajzi, që është vend me shumicë myslimane, pasi raportohet se ajo ka refuzuar ta respektoj Kodin e veshjes islamike. Në vend se të mbajë koncert në Malajzi, pop ylli muzikor Beyonce do të mbajë koncert në Indonezi. Ky vend, megjithqë me popullatë shumicë myslimane, ka më pak ligje rigoroze lidhur me atë se si artistët duhet të vishen dhe të sillen në skenë.
XS
SM
MD
LG