Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

KJEV


Misioni vëzhgues i OSBE-së në zgjedhjet e përgjithshme në Ukrainë e cilësoi votimin si "të hapur dhe në një frymë konkurruese". Misioni në fjalë nënvizoi dhe parregullsi në listat e votuesve.
Rezultatet paraprake të zgjedhjeve flasin për kryesimin e bllokut pro perëndimor të drejtuar nga Julia Timoshenko.
Timoshenko deklaroi fitoren mbrëmë vonë, derisa pritet që së bashku me partinë e presidentit aktual, Viktor Jushcenko të marrin 45% të votave.
XS
SM
MD
LG