Ndërlidhjet

KABUL


Afganistani po përjeton vitin më të dhunshëm që nga viti 2001 bëhet e ditur në një raport të Kombeve të Bashkuara.
Gjatë këtij viti janë shënuar 525 incidente sigurie, ku përfshiëhen dhe sulmet nga militantët talibanë apo grupe të tjera të dhunshme.
Në vitin 2006 shifra e incidenteve të tilla ishte 425.
XS
SM
MD
LG