Ndërlidhjet

KJEV


Blloku i partive pro perëndimore duket të jetë fitues në zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën në Ukrainë të djelën e shkuar.
Alenca mes partive të presidentit aktual Viktor Jushcenko dhe Julia Timoshenkos, aktualisht në opozitë ka marrë mbi 45% të votave.
Timoshenko dhe Jushcenko janë aleatë të revolucionit të portokalltë.
XS
SM
MD
LG