Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian i ka tërhequr vërejten Maqedonisë që të përshkallëzoj reformat në gjygjësi e polici dhe të angazhohet më shumë në luftën kundër korrupcionit, në kohën derisa shtetet e Ballkanit, janë në pritje të bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian. "Ne kërkojmë rezultate më të mëdha dhe konkrete, në rend të parë në reformimin e sistemit gjyjgësor, atij policor, në administratën publike dhe në luftimin e korrupcionit, ka thënë komisionari për zgjerim i BE-së Olli Rehn, pas takimit me presidentin e Maqedonisë, Branko Crvenkovski.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG