Ndërlidhjet

BAKUBA


Komandanti i forcave amerikane në Irak, gjenerali David Petraeus ka përsëritur akuzat se Irani po nxit dhunën në Irak. Ai tha se nuk ka dyshim se Teherani furnizon me armë, stërvit dhe dërgon fonde në Irak. Në disa raste njerëzit e Teheranit drejtojnë dhe operacione të caktuara, tha gjenerali amerikan.
XS
SM
MD
LG