Ndërlidhjet

PRAGË


Çekia mbështet planin e Ahtisaarit, përkatësisht pavarësinë e mbykëqyrur për Kosovën, ka deklaruar shefi i diplomacisë çeke, Karel Shvarcenberg. Ai ka thënë se Praga zyrtare angazhohet që të gjitha vendet e Ballkanit të anëtarësohen në Bashkimin Evropian, për të shtuar se Çekia ndihmon Kosovën dhe Bosnjën, por rasti i Bosnjës është më i komplikuar.
XS
SM
MD
LG