Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komandanti i forcave amerikane në Evropë, gjenerali David McKiernan, ka kërkuar nga Departamenti i Mbrojtjes që ta ruajë nivelin e trupave amerikane në kontinent në rreth 40 mijë ushtarë. Duke folur në Uashington, gjenerali foli për "Rusinë e cila po rigjallërohet", dhe paralajmëroi kundër planeve për reduktimin e trupave amerikane në Evropë në 28 mijë.
XS
SM
MD
LG