Ndërlidhjet

BAGDAD


Një nga drejtuesit kryesorë të koalicionit qeveritar shiitë kërkoi tërheqjen e plotë të forcave ndërkombëtare nga Iraku dhe hodhi poshtë mundësinë e ndërtimit të ndonjë baze të përhershme ushtarake në vend.
Në të tjera zhvillime në Irak burimet amerikane njoftojnë për dy ushtarë të vrarë dhe katër të plagosur. Kjo e con në mbi 3800 numrin e ushtarëve amerikanë të vrarë në Irak që nga marsi i 2003.
XS
SM
MD
LG