Ndërlidhjet

MINSK


Një demonstratë në mbështetje të demokracisë planifikohet të mbahet sot në kryeqendrën e Bellorusisë në Minsk. Autoritetet e Bellorusisë tashmë kanë arrestuar një numër të organizatorëve të demonstratës, ndërsa Uashingtoni ka kërkuar nga Bellorusia që të lejojë protestën dhe të tregohet e përmbajtur.
XS
SM
MD
LG