Ndërlidhjet

WIESBADEN


Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti rus Vladimir Putin do të bisedojnë sonte në Wiesbaden për shumë çështje ndërkombëtare, përfshirë statusin e Kosovës. Merkel ka thënë se me Putinin do të shqyrtojë çështjet ndërkombëtare që mund të zgjidhen bashkërisht, përfshirë Iranin dhe siç ka thënë ajo "ardhmërinë e Kosovës". Kancelarja e Gjermanisë ka vënë në pah se bashkëpunimi me Rusinë në zgjidhjen e çështjeve ndërkombëtare është i rëndësishëm, për të shtuar se ndërmjet Berlinit dhe Moskës ekziston një partneritet strategjik.
XS
SM
MD
LG