Ndërlidhjet

PRISHTINË


Policia e Kombeve të Bashkuara në Kosovë ka arrestuar një qytetar shqiptar nën akuzat për krime lufte. Agjencitë e lajmeve njoftojnë se personi i arrestuar gjatë një operacioni për kërkimin e armëve të paligjshme është nga Hallaci i Madh dhe akuzohet për përfshirje në vrasjen e 14 serbëve nga Gracka në korrik të 1999.
XS
SM
MD
LG