Ndërlidhjet

MOSKË


Mijëra policë dhe ushtarë pritet të ruajnë rendin gjatë ndeshjes mes Rusisë dhe Anglisë që mbahet mbrëmjen e sotme në Moskë.
Ndeshja pritet të jetë e fortë, pasi të dyja skuadrat duhet të fitojnë në mënyrë që të sigurojnë një vend në finalet e kampionatit evropian që mbahet në 2008.
Ekziston rreziku i përleshjeve mes ekstremistëve rusë dhe mbështetësve të ekipit anglez, pasi të dyja grupet kanë qenë të përfshira në incidente të dhunshme në të shkuarën.
XS
SM
MD
LG