Ndërlidhjet

VJENË


Kosova do të kthehet në një "konflikt të ngrirë" nëse Prishtina shpall pavarësinë në mënyrë të njëanshme pas 10 dhjetorit, ka deklaruar presidenti serb Boris Tadiç.
Gjatë qëndrimit të tij në Vjenë, Tadiç ka theksuar se do jetë "shumë e vështirë dhe e rrezikshme" nëse Prishtina vepron pa miratimin e Këshillit të Sigurimit.
Tadiç nuk ka ngurruar të thotë se nuk i beson deklaratave të udhëheqësve shqiptarë se gjendja në Kosovë do përmirësohet pas pavarësisë.
XS
SM
MD
LG