Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani është në gjendje të lëshojë 11 mijë raketa kundër bazave armike në një minutë. Kjo është bërë e ditur nga mediat iraniane, të cilat citojnë burimet zyrtare.
Komandanti i mbrojtjes raketore, gjeneral Mahmud Kaharabagi tha se vendi i tij do godasë bazat armike, të cilat tashmë janë identifikuar, në rast të një sulmi ndaj Iranit. Burimet iraniane nuk sqaruan as bazat dhe as armikun.
XS
SM
MD
LG