Ndërlidhjet

VJENË


Sot po zhvillohet në Vjenë takimi i rradhës mes delegacionit të Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e treshes ndërkombëtare. Në këtë takim po diskutohet edhe dokumenti 14 pikësh i përgatitur nga treshja ndërmjetësuese.
I dërguari i BE-së në treshen ndërkombëtare, Volfgang Ischinger tha se mandati i treshes është deri më 10 dhjetor, derisa hapat e mëtejshëm varen nga qeveritë e vendeve të GK.
Fillimisht po zhvillohen takime të ndara mes dy delegacioneve dhe treshes, kurse pasdite do ketë një takim të përbashkët.
XS
SM
MD
LG