Ndërlidhjet

ANKARA


"Turqia do marrë të gjitha masat e nevojshme për t'i dhënë fund kërcënimit që paraqesin militantët kurdë, të vendosur në veri të Irakut", tha sot presidenti turk, Abdullah Gyl.
Gyl theksoi respektin e Ankarasë për integritetin territorial të Irakut, por shtoi se durimit po i vjen fundi dhe nuk mund të lejojë "përdorimin e territorit irakian për qëllime terroriste".
Aktualisht, në Irak po qëndron një delegacion irakian i nivelit të lartë.
XS
SM
MD
LG