Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Zyrtarët e Pakistanit thanë se të paktën pesë persona e kanë humbur jetën dhe disa janë plagosur kur një sulmues e hodhi veten në erë në një postbllok të policisë në qytetin Rawalpindi.
Sulmi ka ndodhur rreth një kilometër larg selisë së armatës të presidentit Pervez Musharraf. Zëdhënësi i tij tha se Musharraf është i sigurtë.
XS
SM
MD
LG