Ndërlidhjet

MADRID


Gjykata spanjolle ka shpallur sot fajtorë 21 persona për përfshirje në sulmin terrorist në Madrid, në vitin 2004, që shkaktoi vdekjen e 192 personave dhe plagosjen e rreth 2000 të tjerëve. Prokurorët thanë se të akuzuarit ishin pjesë e grupit lokal militant islamik, të inspiruar nga Al Qaeda.
XS
SM
MD
LG