Ndërlidhjet

BEOGRAD


Drejtori i Agjencisë Informative të Sigurisë së Serbisë, Rade Bullatoviq, ka thënë se gjendja aktuale e sigurisë në Kosovë është stabile, por ka rrezik që ajo të destabilizohet.
Bullatoviq tutje ka thënë se në rast të njohjes së pavarësisë së njëanshme të Kosovës, mund të priten protesta dhe trazira, madje edhe konflikte të armatosura ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve.
XS
SM
MD
LG