Ndërlidhjet

LOS ANGELES


Skenaristët në Hollivud do të dalin sot në protestë, hap që mund të fusë në telashe serioze industrinë e filmit dhe televizionet në SHBA. Kjo do jetë protesta e parë e skenaristëve në më shumë se 20 vjet.
Skenaristët kërkojnë përqindje më të lartë nga fitimet që sjellin shitjet e videokasetave dhe programeve që mund të shihen dhe në internet.
XS
SM
MD
LG