Ndërlidhjet

CHICAGO


Rusia ka dominuar kampionatin botëror të boksit në Chicago të Shteteve të Bashkuara. Gjashtë boksierë rusë do të ndeshen për medaljet e arta në pesha të ndryshme. Nga ky kampionat do të kualifikohen dhe boksierët që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike në Kinë në vitin 2008.
XS
SM
MD
LG