Ndërlidhjet

PRAGË


Korrespondentja e Radios Evropa e Lirë, Jumana Al – Obaidi është liruar pasi për afro dy javë u mbajt e rrëmbyer. Ajo ishte korrespondente në Bagdad. Presidenti i Radios Evropa e Lirë, Jeff Gedmin tha se "gazetarët si Jumana e rrezikojnë jetën e tyre çdo ditë" dhe shtoi se "ata janë gazetarë të guximshëm dhe patriotë irakianë".
XS
SM
MD
LG