Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Policia pakistaneze ka përdorur gazin lotsjellës dhe shkopinjtë, për t’i shpërndarë demonstruesit, kryesisht gjyqtarë të këtij vendi, të cilët protestonin kundër aplikimit të gjendjes së jashtëzakonshme në Pakistan. Policia ka arrestuar disa dhjetëra prej tyre, ndërkaq që ka pasur edhe të lënduar.
XS
SM
MD
LG