Ndërlidhjet

PEKIN


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Robert Gates kërkoi nga Kina që të ndihmoj në çështjen e ndaljes së programit bërthamor të Iranit. Ai tha se këtë çështje e ka shtruar në takimet e tij të djeshme me zyrtarët e ministrisë së mbrojtjes dhe asaj të jashtme. Por, sipas sekretarit Gates, çështja e Iranit nuk është diskutuar gjatë takimit të tij me presidentin e Kinës, Hu Jintao. Ky takim ishte i fokusuar në marrëdhëniet ushtarake.
XS
SM
MD
LG