Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti francez, Nicholas Sarkozy filloi sot një vizitë dy ditore në Shtetet e Bashkuara, ku do takohet dhe me homologun e tij amerikan, George Bush.
Bush e Sarkozy do diskutojnë për programet bërthamore të Iranit, rolin e Francës në NATO, dhe Kosovën.
XS
SM
MD
LG