Ndërlidhjet

KABUL


Burimet policore afgane njoftojnë për 13 të vrarë dhe 89 të plagosur si pasojë e një atentati vetvrasës në një fabrikë sheqeri në veri të Afganistanit. Në kohën e sulmit fabrika po vizitohej nga një numër ligjvënësish dhe drejtuesish fisnorë.
Presidenti Karzai e dënoi sulmin si akt terrorizmi.
XS
SM
MD
LG