Ndërlidhjet

ROMË


Forcat policore të disa vendeve evropiane kanë arrestuar 14 persona të dyshuar si ekstremistë islamikë. Operacioni është drejtuar nga policia italiane, por arrestime u bënë dhe në Britani, Portugali e Francë. Policia ka gjetur helme, materiale shpërthyese dhe doracak për luftën guerrile. të arrestuarit janë algjerianë dhe tunizianë.
XS
SM
MD
LG