Ndërlidhjet

SARAJEVË


Policia e Bosnjës ka arrestuar një ish gjeneral serb, të dyshuar për pjesëmarrje në bombardimin në vitin 1991 të qytetit Tuzlla, me ç'rast u vranë 71 veta dhe u plagosën dhjetra të tjerë.
Policia tha se Novak Gjukiç u arrestua në rrethinën e qytetit Banja Lluka, dhe rasti do t'i dorëzohet gjykatës për krime të luftës në Sarajevë.
XS
SM
MD
LG