Ndërlidhjet

BANJA LLUKË


Zyrtarët e Bosnjes thanë se një nëpunës civil, i cili i kishte akuzuar zyrtarët lokalë për korrupcion, është vrarë kur automjeti i tij ka shpërthyer.
Millan Vukeliç, 47 vjeç, ka vdekur në vend, ndërsa një person tjetër dhe një grua morën plagë të rënda në sulmin që ndodhi në qytetin Banja Lluka. Vukeliç, i cili punonte në institutin për planifikimin e qytetit, e pat akuzuar drejtorin e tij Çedo Saviq për abuzim të pushtetit, ndërsa policisë i kishte thënë se është kërcënuar.
XS
SM
MD
LG