Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelarja gjermane Angela Merkel u nis sot nga Berlini për në Shtetet e Bashkuara, ku do të vizitojë presidentin George Bush në fermën e tij në Crawford, Texas.
Programi bërthamor i Iranit dhe statusi përfundimtar i Kosovës janë disa nga çështjet që dy udhëheqësit do t'i diskutojnë gjatë vizitës private 20 orëshe.
Burimet zyrtare në Berlin kanë thënë se Bush dhe Merkel parashihet të "bëjnë një shkëmbim të thellë mendimesh" për Kosovën.
XS
SM
MD
LG