Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senati amerikan e miratoi Michael Mukasey në postin e Prokurorit të Përgjithshëm, ndërsa votimi u bë kryesisht sipas vijave partiake.
Mukasey vjen në vend të Alberto Gonzalez, i cili dha dorëheqje në shtator pas presioneve të përfaqësuesve të dy partive, Republikanëve dhe Demokratëve.
XS
SM
MD
LG