Ndërlidhjet

RIO DE JANEIRO


Brazili ka zbuluar rezerva të mëdha të naftës në jug të vendit, që mund ta bëjnë prodhuesin më të madh të naftës në botë. Qeveria dhe kompania shtetërore e naftës thanë se Brazili do të jetë në të njëjtën ligë me vendet arabe, Venezuelën dhe të tjerët.
Kompania tha se me eksploatimin e burimeve të reja mund të prodhohen deri në tetë miliardë fuçi të naftës së lehtë dhe gazit natyror.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG