Ndërlidhjet

TBILISI


Matthew Bryza, zv. ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për çështjet evropiane dhe euroaziatike ka mbërritur në Tbilisi. Vizita e diplomatit të lartë amerikan synon të mundësojë heqjen e gjendjes së jashtëzakonshme. Dje presidenti gjeorgjian, Mikhail Saakashvili tha se gjendja e jashtëzakonshme do të jetë në fuqi për aq sa qeveria ta shohë të arsyeshme.
XS
SM
MD
LG