Ndërlidhjet

KABUL


Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan njoftoi se trupat e këtij koalicioni kanë vrarë 15 militantë të dyshuar. Sipas njoftimit, me këtë rast janë vrarë edhe një grua civile dhe dy fëmijë. Operacioni ndodhi gjatë ndërhyrjes në shtëpinë e një prodhuesi të bombave në provincën Helmand, në jug të Afganistanit, kur militantët sulmuan me armë zjarri. Koalicioni ka shprehur keqardhje për vrasjen e civilëve.
XS
SM
MD
LG