Ndërlidhjet

ANKARA


Presidenti i Autoritetit palestinez dhe ai i Izraelit do të mbajnë sot fjalime të ndara para Parlamentit turk. Presidenti Shimon Peres do të jetë kryetari i parë izraelit që do të mbajë fjalim para legjislativit, në një vend me shumicë myslimane. Fjalimi i Peresit do të pasohet nga ai i presidentit të Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas.
XS
SM
MD
LG