Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia mund të vendosë raketa me rreze të shkurtër veprimi në Bellorusi, si kundërpërgjigje ndaj planeve amerikane për vendosjen e mburojës raketore në Çeki dhe Poloni, ka thënë komandanti i forcave raketore dhe artilerike të Rusisë.
Agjencitë ruse të lajmeve cituan gjeneral-majorin Vladimir Zaritsky, të ketë thënë se "çdo aksion tërheq kundër reaksionin, dhe ky është rasti me elementet e mbrojtjes raketore Shteteve të Bashkuara".
XS
SM
MD
LG