Ndërlidhjet

BAGDAD


Sulmet kundër forcave britanike dhe irakiane në jug të Irakut kanë rënë me 90% që nga tërheqja e trupave britanike nga Basra, tha komandanti britanik, Graham Binns.
Ai shtoi se prania e forcave britanike në Basra ka qenë nxitësi kryesor i sulmeve.
XS
SM
MD
LG