Ndërlidhjet

VARSHAVË


Zyra e OSBE-së për Institucione Demokratike dhe të Drejtat e Njeriut- ODIHR, ka bërë të ditur se ka anuluar planet për vëzhgimin e zgjedhjeve parlamentare në Rusi, të parapara të mbahen muajin e ardhshëm, për shkak të mosbashkëpunimit të Moskës. Këtë veprim të Moskës e ka kritikuar sot Uashingtonit zyrtar. Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Sean McCormack, ka thënë se Kremlini kufizon qëllimshëm punën e OSBE-së.
XS
SM
MD
LG