Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se tre ushtarë të saj janë vrarë dje në Baquba, në kohën kur ishin duke u dhënë dhurata fëmijëve irakianë.
Ndërkohë, policia e Irakut tha se tre policë irakianë janë vrarë mëngjesin e sotëm në një pritë në postbllokun e tyre, gjithashtu afër qytetit Baquba. Në sulmin janë plagosur një oficer dhe një civil.
XS
SM
MD
LG