Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Teherani nuk pret që Këshilli i Sigurimit të vendosë në ndonjë kohë të afërme rrethin e tretë të sanksioneve ndaj Iranit.
Deklarata e ambasadorit iranian në Kombet e Bashkuara për mediat nënvizon dhe faktin se Irani po bashkëpunon me Agjencinë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore. Sipas tij ky qëndrim mbështetet dhe nga Rusia e Kina.
XS
SM
MD
LG