Ndërlidhjet

BRUKSEL


Politikanët serbë janë të vetëdijshëm se Kosova do të jetë e pavarur, ndërsa bisedimet për statusin janë vetëm përpjekje për t'ua ruajtur atyre dinjitetin, ka thënë sot, në Bruksel, deputeti në Parlamentin Evropian dhe raportuesi për Serbinë, Jelko Kacin. “Nuk ka politikan në Serbi, i cili nuk është i vetëdijshëm se Kosova do të jetë e pavarur. Por, askush nuk ka guximin që këtë t'ia kumtojë opinionit publik në Serbi”, ka thënë Kacin.
XS
SM
MD
LG