Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Gjykata Supreme e Pakistanit e ka hedhur poshtë edhe ankesën e fundit për rizgjedhjen e presidentit. Pervez Musharraf tha se do të largohet nga kreu i armatës dhe do të bëjë betimin si president civil, sapo gjykata ta shfajësojë nga ankesat për rizgjedhjen e tij. Gjykata e përbërë nga gjyqtarë besnikë të Musharrafit, deri tash ka hedhur poshtë pesë ankesa që sfidonin fitoren e tij presidenciale.
XS
SM
MD
LG