Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i UNMIK-ut Joachim Ruecker tha se ende ekziston mundësia që bisedimet e ndërmjetësuara nga Treshja e Grupit të Kontaktit të përmbyllen me sukses, dhe përsëriti se KFOR-i është i vendosur për të penguar çfarëdo dhune në Kosovë. Në një tryezë të rrumbullakët, në organizim të fondacionit Heinrich Bel, Ruecker tha se KFOR i ka "nën kontroll" grupet eventualisht të dhunshme, por shtoi se atyre s'duhet t'u kushtohet kujdes më shumë se sa e meritojnë.
XS
SM
MD
LG