Ndërlidhjet

MOSKË


Policia e Rusisë i ka shpërndarë demonstruesit antiqeveritarë në qendër të Moskës, dhe ka arrestuar disa protestues, përfshirë ish kampionin botëror në shah, Gary Kasparov dhe aktivistë tjerë.
Policia i shpërndau protestuesit kur ata u përpoqën të marshojnë drejt ndërtesës së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Autoritetet e qytetit të Moskës e kanë lejuar protestën, por nuk u lejuan demonstrantëve që të marshojnë para ndërtesës në fjalë.
XS
SM
MD
LG