Ndërlidhjet

KABUL


Ministria e brendshme e Afganistanit njoftoi se dje forcat e udhëhequra nga NATO-ja kanë vrarë 65 talibanë në provincën Paktia, derisa kryengritësit po kontrabandonin armatim nga kufiri me Pakistanin. Sipas ministrisë së mbrojtjes, poashtu në këtë provincë, nga forcat e koaliconit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara dhe nga forcat afgane janë vrarë katër kryengritës dhe janë arrestuar 7.
XS
SM
MD
LG