Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ekipi Negociator i Kosovës është nisur sot për në Baden afër Vjenës, ku nesër fillojnë takimet përfundimtare për statusin e Kosovës ndërmjet delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë. Këto takime, që priten të zgjasin deri të mërkurën, do të mbahen me ndërmjetësimin e Treshes ndërkombëtare. Anëtarë të delegacionit të Kosovës thanë se opsioni i vetëm për Kosovën është pavarësia.
XS
SM
MD
LG